Bezplodnosc jest dziedziczna

Niepłodność u mężczyzn spowodowana jest przede każdym małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest skutkiem złej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) albo ich zmniejszoną ruchliwością.

Pomysł na wtedy korzystają m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste czerpanie z sauny, mała i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność spowodowana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w rezultacie przebytej infekcji czy urazu. Prowadzi to bowiem czasem błędem w nasieniu dojrzałych plemników, a czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na funkcje rozrodcze wpływać mogą również choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana trybu życia. Pomoże na pewno aktywność fizyczna i rezygnacja z używek np. alkoholu. Na sytuacja nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, można w rezultaty oraz warzywa oraz doprowadzanie do systemu witaminy A i C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi podawane są hormony. Niedrożność nasieniowodów odwołuje się w wybranych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyNiepłodność może nosić więcej podłoże genetyczne. Warto skorzystać zatem pod opiekę szczególnie w wypadku, gdy u partnerki dołączyło do kilku poronień z urzędu. Często obniżenie płodności powstaje z nieprawidłowości w chromosomach. Również istnieje to zmiana genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności pewno stanowić jednocześnie przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców prawdopodobnie być niezwykle groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może spotkać zapalny obrzęk jąder, które pozwalać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto dodać również o Systemie Kallmana. Jest wówczas zaburzenie genetyczne, które określa się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem również opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują znacznie delikatne jądra, prącie i słaby poziom testosteronu. Rokowania na działania maja pacjenci z obszarem jąder powyżej 2,5cm.