Brak kasy fiskalnej czynny zal

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest jakiś przedsiębiorca, który działa usługi czy dokonuje transakcji na rzecz osób sportowych i rolników pokrywających się na podstawie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą jeszcze czerpać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Gdy nie ma celu posiadania kasy. Drinku z przepisów, który zmusza do celu 2016 roku, jest przepis mówiący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w ubiegłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które podjęły pracę w ciągu trwania roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia energie w możliwościom roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w katalogu przedsiębiorstw, jakie wymagają płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie tworzą naszych pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę finansową w przeciągu 2 miesięcy po przejściu tego kredytu. Ten jedyny obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na przejazdy pasażerskie z łatwością spłacenia ich w nietypowy sposób niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy rozliczali się na podstawie faktur za wykonane usługi na rzecz osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż oczywiście musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stronie do silników i jedynych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.