Comarch optima faq

Podstawą prawidłowego działania marki w XXI wieku są zaawansowane systemy informatyczne. Zapewniają one wspomaganie takich działów jak logistyka, księgowość, marketing, zarządzanie sztuką i przechowywanie. Systemy erp dają się na modułowe i zintegrowane. Najpopularniejszym programem stosującym oprogramowanie erp jest Optima.

 

Dostępność wielu modułów umożliwia skomponowanie odpowiedniego programu względem prowadzonej działalności. Moduł:
– Płace oraz Kadry umożliwia zakup i eksport podstaw informacjach do Excela. Idzie na stworzenie ewidencji czasu pracy. Kreowanie wykresów (słupkowych, liniowych) umożliwia reprezentację danych, co przenosi się na ofertę prędkiej i głębokiej analizy. Moduł Kadry pozwoli na duży podgląd limitu nieobecności, dostępnych dni urlopu. W ciemny sposób generowane są dokumenty typu: umowy pracowników, umowy cywilno prawne,
– Handel i magazynowanie pozwoli na bycie dokumentów potrzebnych na dowolnym stanie w tokach firmowych jak korzystanie materiałów, wydawanie materiałów, składowanie wyrobów gotowych, przejmowanie wyrobów gotowych przez klienta oraz przesunięcia międzymagazynowe (WZ, PZ, MM). Moduł Handel jest zgodny z modułem Fakturowanie,
– Detal stworzony został z myślą o sprzedawcach detalicznych. Umożliwia wystawianie faktur i paragonów sprzedaży. Współpracuje z urządzeniami fizycznymi i wewnętrzną podstawą danych. Obsługuje wiele sposobów drukarek fiskalnych, w stylu off-line i on-line. Pozwala na obsługę kodów wagowych i odbijanie ich przez wagę metkującą. Umożliwia kontrolę stanów magazynowych. Stwarza możliwość nadania swoich praw pracownikom do obsługi stanowisk w współzależności od pełnionej funkcji.

Wszystkie elementy cechuje łatwość obsługi, czytelny interfejs. Dzięki integracji z kolejnymi modułami otrzymujemy kompleksowe narzędzie ułatwiające prowadzenie firmą.