Droga ewakuacyjna ppoz

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, które znajduje użycie we każdych obiektach obiektach budowlanych, na jakie zgodnie z prawymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których wykonywa się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia stosuje się wszędzie tam, gdzie mamy do robienia z grubszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w sklepach pracy, w urzędach, w obiektach kulturalno-rozrywkowych i fizycznych, albo te w interesach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w stron strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma znaczące miejsce w istocie ratowania zdrowia i trwania osób, które znalazły się w mieszkanie zagrożenia, zwiększając szansę na osiągnięcie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który umożliwia spożywa w dobry sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono wykonane z kolorowej folii samoprzylepnej z zastosowaniem doskonałej klas kleju, co zabezpiecza mu wysoką odporność i siłę w trudnych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na granicy w obiektu najczęściej nad drzwiami, będącymi wyjście z mieszkania lub domu. Folia, z której odbyto oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w noce, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w dużych warunkach związanych z wyłączeniem prądu lub także z dużym zadymieniem, które ogranicza widoczność.