Kasa fiskalna i terminal

Z kasami fiskalnymi spotykamy się w jakimś sklepie lub supermarkecie - jednym słowem tam, gdzie zakładana jest sprzedaż detaliczna. Ale z początku. Co wtedy stanowi kasa fiskalna?

Kasy fiskalne inaczej też nazywane kasami rejestrującymi więc nic innego jak danie elektroniczne, dzięki jakiemu potrafimy zarejestrować obrót i ilość podatku dobrego i VAT należnego ze sprzedaży detalicznej. Na świecie są urządzenia fiskalne, które nie posiadają pamięci fiskalnej, i informacje o obrotach postrzegane są w zewnętrznej zabezpieczonej pamięci.

Właśnie w Polsce kasy są wyposażone w myśl fiskalną o wartościach OTP (One Time Programming), które ustalone są unikalnym numerem, w której na rozwiązanie doby sprzedaży zapisywane są kwoty netto i podatku. Oczywiście, do tego wpisuje się łączna kwota podatku i należności brutto.

Podział kas fiskalnych.Ze powodu na konstrukcję kasy rejestrujące dzieli się na określone kasy Electronic Cash Register (ECR), które:- współpracują z komputerami;- są drukarkami fiskalnymi;- są kasami komputerowymi;- systemy typu POS/EPOS (Point of Sale / Electronic Point of Sale);- są terminalami kasowymi.

Systemy, które są używane w kwotach dzielą się też na dwa główne systemy:- systemy autonomiczne (program pracy kasy oraz program aplikacyjny dostają się wewnątrz kasy, takie jak: POS, ECR, pełna baza towarowa PLU, lista kodów, nazwy produktów przyporządkowanymi symbolami literowymi stawek podatku PTU (Podatek od materiałów i pomocy));- systemy bazujące na komputerze (w tej kasie brakuje klawiatury numerycznej lecz drukarka fiskalna jest kilka przycisków do wydruku raportu fiskalnego dobowego. Sprzedaże w ostatniej kwocie tworzone są przy pomocy programu aplikacyjnego zawartego na komputerze, który również steruje zestawem instrukcji fiskalnych).

Firma