Kasa fiskalna radca prawny 2017

Sprzedawcy mają obawy i badania dotyczące kasy fiskalnej. Nie jednak wszystko idzie po naszej fantazji i oczywiście, jakbyśmy chcieli. Kasa finansowa to bowiem maszyna - urządzenie elektroniczne, które czasem zawodzi.

Faktura Zanim przyzwyczaimy się do sprzedaży na kasie, też mija niewiele czasu. Choć przyznać należy, że dania wykonują za nas ogrom pracy. Sczytują kody kreskowe, a potem drukują paragon czy i fakturę. No właśnie...paragon czy faktura? Rzecz oddawało się prosta i nieistotna, a przecież nie do celu tak jest. Zadawać możemy sobie bowiem pytania, co dać klientowi paragon drukowany na kasie fiskalnej, albo też fakturę. Specjaliści spiesza z dopłatą - mówią, że należy wystawić paragon, ale dać klientowi fakturę. Co istotne wystawienie faktury dla kobiety fizycznej, która nie prowadzi działalności gospodarczej lub same dla rolnika ryczałtowego nie zwalnia sprzedawcy z obowiązku zarejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej. Przecież użytkownik może zażądać wystawienia faktury - wtedy wręcza mu się jej oryginał faktury.

Paragon Co to z paragonem? Otóż paragon fiskalny dodaje się do ostatniego egzemplarza faktury, który stoi w dokumentacji podatnika. w ten rodzaj unikniemy podwójnej płatności podatku za daną sprzedaż. Paragon jest dowodem sprzedaży. Paragon umieszczany na kasie fiskalnej przeważnie jest podawany, z potrzebą o wystawienie faktury. Jest zatem w wielu przypadkach także podstawa do reklamowania produktu, który wykazał się być niepełnowartościowy, czy i po prostu nie spełnia oczekiwań klienta. Paragon jest przeważnie także gwarancją. Wbrew pozorom ten etap papieru - wydruku z znajomej kasy, to niezmiernie istotny dokument. Drukarki fiskalne elzab są w mieszkanie wydrukować zarówno paragon jak i fakturę. Często bagatelizujemy paragon, gdzieś go zmieniamy. Tylko w okresie, gdyby stanowi to zakup czegoś wartościowego, warto o paragonie myśleć także wiedzieć, gdzie się go korzysta. Śmiałam się z wielu kobiet, wkładających do portfela z dowolnym namaszczeniem paragony. Ale widziałam tez osoby dające paragon i prowadzące, że produkt, który przed chwila w ostatnim sklepie kupili - jest starzy. Dla jednych zatem paragon jest dowodem, że zapłacili za to, co dysponują w torbie, dla różnych to substancja do ostatniego, żeby zadbać o produkt.