Kdaj prvie h ginekologu

Kolposkop jest ważne narzędzie w sztuce ginekologa, a przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy tworzeniu wyboru urządzenia optycznego tego standardu, należy zwrócić opinię na etap czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak pamiętać, iż za mała cena kolposkopu może oznaczać złą jakość wykonania, co uwalnia się pejoratywnie na sytuacje obrazu, niestabilności pantografu oraz braku oprogramowania idącego na konkretną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna wynosić newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to oczywiście parametry układu optycznego dysponują najszersze uznanie. Warto zaciekawić się miejscem produkcji soczewek z znanego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny posiada kilka sposobów przybliżania, a również jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest więcej szczególnie prestiżowym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale i wprawny trend w dowolnej płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu oraz wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to inne istotne cesze dobrego sprzętu.

Jeżeli idzie o lampę kolposkopu, to typowe żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest wielka moc światła i oferta jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i eliminuje niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim ważnym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest przecież ergonomia wyrobu, bo ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym być stosowane jednorącz.