Konkurs na stanowisko kasjera

Często możemy ujrzeć w zakładach wyposażenie stanowiska kasjera w budów nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i tradycyjnego bądź wkomponowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie podejścia najczęściej bierze się w stacjonarnych marketach oraz sklepach przylegających do budów sklepów.

Stanowi w nich więcej asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i same produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak i zamawiane. Stąd też zachodzi potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz przeprowadzania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie zawsze a ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jeśli przechodzimy do postępowania z nielicznym sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a kiedy rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. Wtedy wystarczy asortyment podzielić na chwila bądź kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na dowolnym konkretnym produkcie. W formie gdyby tego zbioru jest kilka, nie jest przy tym bardzo pracy, i przyjemnie jest upilnować wszelkie zmiany w sektorze ceny czy części artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony pułap dochodów, więc musi używać tego urządzenia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kwoty i brania jej przy każdej transakcji, ma duży wybór co do guście kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, który nie jest zbyt wielu funkcji, oraz jest oczywisty w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to prawa najistotniejsze dla nas w wypadku zakupu kasy i że przez duży etap nie ulegną one zmianie.