Nerwica lechtaczki

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami stały się częstym tematem w nowych czasach. Dotyczy to ze kolei naszego myślenia. Obecnie cali żyjemy łatwo i często brakuje nam momentu na urlop, relaks i regenerację. I kiedy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

ObjawyNerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może być oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę spośród tego, iż ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

FobieZaburzenia nerwicowe zwykle trzymają się z innymi fobiami. Chory boi się takich sprawy, więc jego ciało reaguje następnie w "ciekawy" i inny sposób. Towarzyszy temu zabieg motywacji, skłonności do wykonywania, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie chorzy często zarzucają się na kłopoty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

LeczenieNajlepszą strategią w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesu zaburzeń nerwicowych najlepsze efekty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można przerwać "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei inne sytuacje z wszystkiego życia, podczas jakich korzystał objawy nerwicy. Dzięki temu odnosi się jego lęk i zły oswaja się z rzeczywistymi sprawami. W wybranych przypadkach niezbędne jest także leczenie farmakologiczne. Jednak same leki wcale nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w powiązaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre efekty.