Nerwice ukladu sercowo naczyniowego i pokarmowego

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stawały się częstym problemem w nowych czasach. Dotyczy toż ze zmiany naszego myślenia. Już wszyscy jesteśmy łatwo i często brakuje nam czasu na odpoczynek, odpoczynek i regenerację. A gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może wynikać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet małe objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się wyłącznie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę z obecnego, iż ich reakcje ciała nie mają dość sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle wiążą się z różnymi fobiami. Chory boi się takich sprawie, a jego ciało reaguje to w "inny" i inny sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, energii do tworzenia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie chorzy często zarzucają się na fakty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą drogą w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Oferuje ją swój gabinet psychiatryczny w Krakowie. W sukcesie zaburzeń nerwicowych najlepsze skutki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można zapomnieć "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei inne sprawy z wszelkiego życia, podczas jakich był objawy nerwicy. Dzięki temu ogranicza się jego stres i zły uczy się z prawdziwymi rzeczami. W poszczególnych przypadkach wskazane jest i leczenie farmakologiczne. Jednak same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w zintegrowaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre produkty.