Objawy ciazy i okres

Z lekcji w nauce, z telewizji, z forów internetowych, za pośrednictwem gazet a dzięki rozmowie z mamami/babciami/koleżankami – dowiadujemy się, które są objawy ciąży. Wiemy, że kiedy nie pojawiają się comiesięczne krwawienia, to chwila zrobić test ciążowy. Kiedy test będzie skuteczny, najwyższa pora spodziewać się zawrotów głowy, napadów głodu, a przede każdym mdłości i wymiotów. Tylko za bardzo w owo nie wierzymy, jesteśmy przeważnie w stopniu czasami przyznać, że pewno się zdarzyć przypadek, kiedy kobieta nie popada w ogóle efektów ubocznych ciąży. Ewentualnie, iż są one znacznie niewielkie. Co żebym się przecież nie działo, panuje ogólne przeświadczenie, że jako nie ma okresu oraz są mdłości, to oznacza, iż dalej będzie też dziecko. Co natomiast z osobami, które mają niestandardowe objawy ciąży? A które one umieją stanowić?

Zachcianki żywieniowe – nie mowa oczywiście o kanapce przekładanej dżemem śliwkowym, korniszonem i pastą jajeczną. Czasami ciężarna kobieta zaczyna odczuwać tak zwane łaknienie spaczone, które daje nieodpartą chęć jedzenia produktów niejadalnych. Czyli, dla przykładu, kanapkę z dżemem, korniszonem i pastą jajeczną obficie polaną mydłem w płynie. Zaistnienie takich objawów wymaga niezwłocznej konsultacji z specjalistą. Kolei w jamie ustnej – czasem zdarza się, że paniom w ciąży mocno puchną dziąsła i krwawią podczas szczotkowania. W takich rzeczach niezbędne będą zwyklejsze wizyty nie tylko u ginekologa prowadzącego ciążę, a także u dentysty. Nietrzymanie moczu – po pierwsze dlatego, że więcej pijesz. Po drugie, bowiem na twój pęcherz w powiększonej macicy „jest” co chwila 2 kg małego stworka. Raczej nic na wtedy nie poradzisz, jedynym rozwiązaniem będzie tylko zaopatrzenie się w określone wkładki higieniczne (takie pampersy dla dorosłych) i częste przechodzenie do toalety, ponieważ magazynowanie moczu w połączeniu z kaszlnięciem lub śmiechem może stworzyć niemiłe konsekwencje. Chrapanie – odpowiedzialność za to powstają spuchnięte nozdrza, które nie ale mogą prowadzić wrażenie ciągle zapchanego nosa i delikatnych krwotoków, ale również chrapanie w nocy. Nie traktuje pomimo tego złego. Dzięki temu twój mąż, który do tej chwile niemal co noc interesowałem cię swoim pochrapywaniem, zrozumie jak się czułaś oraz co przez niego przechodziłaś. Zmiany skórne – chodzi o inne plamy na osoby oraz szyi i o pajączki mogące pojawić się mało na wszystkim obleczonym skórą skrawku ciała. Za tego rodzaju zmiany odpowiada melanina, która w standardowych warunkach zapewnia nam piękny wygląd skóry (czy jakikolwiek jej styl), jednakże jej nadmierne realizowanie w sezonie stanu błogosławionego może doprowadzić do dziwnych zmian i wytworów rodem z najciekawszych horrorów. Nie interesuj się jednak. Całość tych zmian minie w późniejszych okresach ciąży, lub najpóźniej po porodzie. Jeśli zmiany kolorystyczne za i uciążliwie pojawiają się na osób, zainwestuj w proszek a daleko kryjący podkład. Lekkie zabiegi kosmetyczne skutecznie zatuszują wszelkie niedoskonałości. Bezsenność – jest to tym znacznie niebezpieczne, iż dodatkowo stresują nas zapewnienia innych, iż ciąża to „nowa chwila, kiedy potrafimy się wyspać”.

Same objawy ciąży, te częste także nie, jak i i coraz dużo będący brzuch dość skutecznie uniemożliwiają zapadnięcie w sen. Niestety, widać nie jest sposobu, żeby poradzić sobie z zaistniałą bezsennością (w żadnym wypadku nie można ci ratować się lekami nasennymi!). Trzeba powtarzać się przyzwyczaić. Jednak, oczywiście kiedy również wcześniej, te objawy również znikną wraz z porodem. Teoretycznie. Jak może, poza standardowymi objawami ciąży, mogą pojawić się i inne, czasem śmieszne, czasem nieco mniej. Jednak bez powodu na wszystko, ciąża to wyjątkowo radosny etap bycia kobiety, a nie pozostaje mi nic dziwnego, gdy właśnie życzyć Wam, drogie przyszłe mamy, miłej i delikatnej ciąży, kiedy również też szczęśliwego wychowania przyszłego potomstwa.