Odkurzacz centralny uzywany

Tradycyjne odkurzacze używane w polach domowych prezentują się tym, że powietrze zawierające rozproszony kurz przebywa w sprzątanym pomieszczeniu po wyjściu odkurzania. Zawartość alergenów tych w zawiesinie powoduje reakcje alergiczne u kobiet uczulonych na śmieci oraz chorych na astmę. Niestety, nawet filtry wodne łączone w poszczególnych odkurzaczach nie tłumaczą bieżącego faktu, ponieważ zanieczyszczenia połączone z drobinami pary wodnej sprzyjają jedynie powstawaniu wilgoci prowokującej ekspansję flory bakteryjnej.

Natomiast odkurzacz ważny jest rozwiązaniem wygodniejszym a daleko higienicznym. Obsługa odkurzacza jest wysoce popularna, potrzeba jedynie włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do centrum, który tworzy jednostkę centralną. Odkurzacz centralny przeprowadzany jest na jeszcze w pomieszczeniach takich jak piwnica, kotłownia, strych lub garaż i idealnie zbiera się w hotelach, apartamentowcach, biurach i warsztatach. Jednostka centralna odkurzacza jest związana przewodami systemowymi z centrami ssawnymi – na każdej kondygnacji sprzątanego budynku tworzone stanowi pewne gniazdo, co pozwala oczyszczanie pomieszczenia bez konieczności przenoszenia urządzenia.

Uruchomienie odkurzacza centralnego polega na daniu wtyczki zestawu sprzątającego ze dalekim kierowaniem do któregokolwiek z centrów ssawnych. Włączenie jednostki centralnej odkurzacza rozgrywa się za pomocą włącznika znalezionego na rękojeści zestawu sprzątającego. Podczas odkurzania w pojemniku odkurzacza centralnego następuje odseparowanie kurzu z powietrza, i jeden pojemnik oczyszczany jest raz na parę miesięcy. Powietrze zassane przez urządzenie jest odprowadzone na zewnątrz budynku, dzięki kanałowi wentylacyjnemu czy za sprawą wyrzutni w granicy. Cechą odkurzaczy centralnych jest zarówno odizolowanie akustyczne jednostki ważnej od miejsc mieszkalnych, umożliwiające naprawdę ciche odkurzanie w pewnych godzinach.