Oprawy awaryjne przeciwwybuchowe

Zakłady przemysłowe i przemysłowe mogą być czasem bardzo trudnym miejscem. Może wejść w nich do pożaru, wycieku szkodliwych substancji lub wybuchów.
Początki są szczególnie niebezpieczne, ponieważ postępuje w ich trakcie nagłe wyzwolenie ogromnych dawce energii. Pożar potrafi dość długo się uczyć i zostawić w porę opanowanym, wyciek można neutralizować tamami i sorbentami, natomiast wybuch w trakcie zajścia automatycznie potrafi zabrać trwanie a zdrowie ludzkie. Stanowi zatem względem, dla którego wybuchom należy unikać z wyprzedzeniem.

 

Aby wybuchł mógł zajść muszą zostać spełnione dwa podstawowe warunki:
1) musi wystąpić mieszanina wybuchowa (w zakładach produkcyjnych głównie gazowa),
2) musi być inicjator wybuchu (iskra, płomień, wyładowanie elektryczne, lub nowe źródło światła).

Aby nie dołączyło do stworzenia mieszaniny wybuchowej, powinniśmy zamontować czujniki wykrywające niebezpieczne gazy. Jeżeli jednak, okazało żeby się, że czujniki zawiodły i mieszanina wybuchowa już powstała, należało by zadbać o uniemożliwienie zajścia wybuchu. Ponieważ sklepy są najczęściej oświetlone dwadzieścia cztery pory na dzień, źródło światła jest najpopularniejszym inicjatorem wybuchu.
Oprawa ab 50 wykonana przez firmę WOLF jest cennym rozwiązaniem w takich przypadkach. Jest owo rodzaj oprawy zawieszonej, która przygotuje stanowi w technologii przeciwwybuchowej. Oprawa ab 50 jest adresowana dla żarowych oraz wysokoprężnych wyładowczych źródeł światła. Oprawa jest przygotowana zgodnie z wymaganiami dyrektywy ATEX (94/9/WE).
Firma WOLF jest sprawdzonym dostawcą przeciwwybuchowych opraw świetlnych. Zaufanie zdobyła wśród największych firm, dzięki cech i niezawodności. Spokojnie można stwierdzić, że stosując produkty firmy WOLF takie jak oprawa ab 50, zarabiamy na bezpieczeństwie, prestiżu i spokoju ducha własnym oraz pracowników.