Prozniowe pakowanie ubran allegro

Pakowanie próżniowe daje ogromną siłę nad tradycyjnymi metodami pakowania i przechowywania. Produkty zapakowane w ostatni rodzaj dłużej utrzymują świeżość dodatkowo są prostsze w transporcie na znaczniejsze odległości.

Dotyczą one na zasadzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi dodatkowo zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze i listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie cały towar w opakowaniu jest rozpraszany we tłu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Istnieje wówczas dużo prosta konstrukcja. Po ukończeniu procesu zwykle komora rozpoczyna się samoczynnie. Ten klient urządzenia pozawala na głęboką powtarzalność procesu i sprawność w zestawie parametrów próżni i wielkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie jednego produktu na raz do bardzo długich wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - określam się zewnętrznym typem ssania. Zawsze stanowi ona niewielkich rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia oraz do sposobu jest wydawany jedynie koniec worka. Odsysanie więc dokonuje się na zewnątrz komory. Dla tego modelu urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie istotne jest, który wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona też na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o dziwnych stanach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i związana z obecnym znaczniejsza suma pakowanych materiałów na dzień. Dla zastosowań amatorskich lub w niewielkiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań handlowych w wysokich sklepach lub zakładach produkcyjnych odpowiedniejszym wyjściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to mechanizm pakowania również w dłuższym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym rynku jest wielu producentów pakowarek. Tepro to spółka produkująca pakowarki próżniowe, będąca na zbytu już 50 lat!