Przenosnik pioma 1200

Drinkami z powszechnie wykorzystywanych urządzeń do transportu oraz dozowania materiałów sypkich są podajniki ślimakowe, nazywane również przenośnikami. Znajdziemy je w praktycznie każdym zakładzie produkującym suche mieszanki, natomiast nie tylko. Miejsc, w których podajniki znajdują swoje zastosowanie jest wysoko więcej zaś nie sposób wszystkie wymienić.

Podajnik ślimakowy jest narzędziem, które służy do transportowania przeróżnych pyłów, z bardzo ograniczonych do ziaren o wielkiej granulacji. Dzięki temuż jego spełnienia są bardzo duże. Ponadto dodatkowym atutem tego podejścia jest fakt, iż transport tychże pyłów podejmować się może także w stopniu, kiedy również pod każdym kątem.

ellkCEAG eLLK 92036/36 NIB | GRUPA WOLFF

Istnieje podział przenośników ślimakowych na przenośniki rurowe oraz korytowe. Pierwsze z nich oznaczają się większą skutecznością i - co za tym chodzi - większą wydajnością. Jeśli zaś chodzi o przenośniki korytowe to ich dużym plusem jest fakt, że pozwolą na ławy wstęp do przenośnika co z zmian jest obowiązujące w formie, gdy potrzebujemy kontrolować trasę transportu.

Projektując przenośniki ślimakowe prześciga się pod uwagę przede wszystkim wydajność godzinową. Właściwie dobrane produkty oraz specyficzna budowa gwarantuje długą żywotność takiego dania oraz niezawodność, chociażby w sukcesu przenoszenia ciężkich ściernych materiałów.

Kluczowym jest, że przenośniki ślimakowe jednak są wykonywane razem z samymi wytycznymi podanymi przez klienta. Szczególnie istotą kwestią jest długość i wielkość urządzenia, ale i umiejscowienie wlotu i wylotu oraz ustalenie kąta nachylenia. Często daje się wersje wzmocnione podajników ze powodu na pozycję zorganizowania w szczególnie trudnych warunkach.

Dobrym jest ogromna skala obszarów, w których mogą by wykorzystywane wspomniane podajnik. Ważna je znaleźć zarówno w betoniarniach, przy piecach grzewczych kiedy także w sektorze spożywczym. Bardzo często otrzymuje się spośród nich w trakcie obróbki zboża, na model do jego wietrzenia lub również czyszczenia. Z podajników ślimakowych chętnie korzystają także hodowcy, którzy przy ich użytkowaniu mieszają i dają suchą karmę zwierzętom.