System adaptacyjnego oswietlenia drogi corsa d

Systemy oświetlenia awaryjnego stanowią szczególnie ważną działalność w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesie nagłego braku oświetlenia potrafią oni pozostać trwale okaleczeni, a nawet może zostać zagrożone ich działanie. W terminie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do dużych obrotów zachowają się dopiero po paru sekundach od przerwania wpływu prądu.

http://erp.polkas.pl/wms-systemy-magazynowanie-i-logistyka/WMS - Informatyczne systemy magazynowe w logistyce

Nawet w ostatnich instytucjach, gdzie zastosowano systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zakończenie niemal zupełnie nie jest szybkie. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy używać systemy oświetlenia awaryjnego. Liczą się one na nowe rodzaje, ale zadaniem każdego z nich stanowi zachowanie oświetlenia pomieszczeń przez pewny czas po zaniku zasilania. Dzięki temu ludzie mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, zaś w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym sposobem oświetlenia awaryjnego, odpowiedniego nie tylko w przemyśle ale więcej w pokojach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w toku normalnej pracy instalacji. W czasie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na moc z akumulatora. Do czasu wybrania się baterii światło jest włączone. System opraw jest nie pewne wady, którymi jest używanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, i czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Własny sposób teoretyczny do wprowadzania w przemyśle liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i programy sterujące. Można jeszcze użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie umiało robić wiele godzin, ale energię będzie bogata jeszcze dostarczyć do pozostałych urządzeń, na przykład komputerów czy niektórych maszyn.