System informacyjny a system informatyczny

Wiele własnych firm specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od charakterze prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak zarówno dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą różnić się między sobą w relacji czy przechodzimy do tworzenia z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz że z lokalem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii bawią się coraz większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z artykułem gastronomicznym który nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do zarządzania punktem gastronomicznym jest sposób POS. W królewskich miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. I oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek polskich jak także takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy są moc problemów gastronomicznych na gruncie całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla osoby gastronomicznej:

Jest on naprawdę skonstruowany, aby moduły składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i publikacja na jednakowych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, albo istnieje wtedy pewna restauracja, lub i sieć restauracji.

Na obecnym momencie celowo nie podamy nazwy, na jakim z planów oprzemy propozycję skierowaną do danego odbiorcy. Przyjmijmy, że wyjście jest oparte na połączonym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i całkowite zarządzanie gospodarką magazynową. W relacji z realizacje pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a zarówno z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów lokalnej czyli na jednym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.