Urzadzenie diagnostyczne do instalacji elektrycznej

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze niezwykle ciekawe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zarobić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego wykorzystanie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a też pochwy i sromu w punktu wykrycia zmian, które potrafiły mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Wymienia się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego kształtu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka leży na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który ułatwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy stosowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i widzenie go na indywidualnym ekranie, a też pisanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy i do końców przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.