Wychowanie dziecka bez porazek

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i powiększają się, znów wywracają a rzeczywiście w nieskończoność. Nieraz trudno sprawić je do ładu. Natomiast owo nie wszystko. Dzieci to dodatkowo wizytówki rodziców. Jak sprawić, aby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tymże nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają wszystkich rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których dobrze miejsca zajmują spinki do włosów dla niemowlęta, chusteczki higieniczne, szczotki a inne urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w dodatkowej torbie, to rozwiązania nie właśnie dla zdesperowanych. Projekt to wszak nie ale wtedy spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często wykorzystują pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak że doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed wyjścia z domu - wie każdy rodzic. Bez fachowych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często gromadzą się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane ponownie w kącie piaskownicy, układają się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, a poza gumkami, grzebieniami, opaskami i odrobiną szczęścia, jednak warto być przy sobie spinki. Ważne jest, by spinki były mocne, a również zrobione z delikatnych materiałów. Twardy sztywny, kłujący w górę plastik nie tylko szybko dokona w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do bliskich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do góry pociechy, może przynajmniej wesprzeć w wszelkim stopniu utrzymać ten segment prezencji.

Jeśli fryzura jest przekonana, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, a rodzic uzbrojony w odpowiednie pokłady cierpliwości i myśli - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dopasować fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze te wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać z inna.